Skip to main content

Ročník 2023

Knoflík ParaCENTRA Fenix dokázal spojovat už podruhé

Každý rok v České republice přibývá zhruba dvě stě padesát osob s poškozením míchy a ParaCENTRUM Fenix mnoha z nich pomáhá zpět do aktivního života. Jedním z aspektů návratu ochrnutých do společnosti je uvědomělá veřejnost bez předsudků. Proto si u příležitosti Mezinárodního dne poškození míchy, který připadá na 5. září, kladl Fenix již podruhé za cíl šířit povědomí o tom, že „Být vozíčkářem znamená víc než jen sedět na vozíku!“. Prostřednictvím Knoflíkové sbírky tak organizace poukázala na radosti i strasti života s ochrnutím.

Již ve druhé polovině prázdnin mohli lidé přispívat do sbírky pomocí dárcovských SMS, nebo zakoupením symbolu sbírky, modrého knoflíku, na mnoha místech díky partnerům akce. Vrcholem charitativního a osvětového projektu pak byla prezentace ParaCENTRA Fenix na brněnském náměstí Svobody. I zde bylo možné podpořit práci centra oním modrým knoflíkem, který příznačně „spojuje“ společnost s lidmi po poškození míchy. Lidé se také dozvěděli cenné informace o životě na vozíku přímo z úst klientů organizace.

ParaCENTRUM Fenix si nesmírně váží podpory partnerů a děkuje všem lidem, kteří svým dobrým skutkem podpořili hendikepované. V Knoflíkové sbírce 2023 se nakonec podařilo vybrat krásných 261.234 Kč.

Bez již zmíněných partnerů by tato částka nemohla být skutečností. Záštitu nad letošním ročníkem převzala Městská část Brna, Brno-střed, primátorka města Brna, JUDr. Markéta Vaňková a hejtman Jihomoravského kraje, Mgr. Jan Grolich. Mediálním partnerem projektu byla Česká televize. Lví podíl na sbírce měla drogerie TETA, která ve vybraných prodejnách získala do sbírky celkem 152.645 Kč.

Dalšími partnery sbírky byli: Dopravní podnik města Brna, Smart Network, Nakup na dobro, restaurace Na Knoflíku, Kyndryl, Honeywell, Nitto, Poclain Hydraulics, Moravské zemské muzeum, Božský kopeček a Placestore.

Ještě jednou všem děkujeme za úžasnou podporu. A nezapomeňte, že KNOFLÍK SPOJUJE!